DREMA 2018 – DZIEŃ DRUGI I TŁUMY W PAWILONACH!

Dobiegł końca drugi dzień bloku targów DREMA, Furnica i Sofab. Profesjonalnie przygotowana ekspozycja nowoczesnych technologii, maszyn i narzędzi dla branży drzewnej i meblarskiej, jak również szereg wydarzeń towarzyszących przyciągnęły do Poznania ogromną liczbę specjalistów z sektora obróbki drewna. Zdecydowanie na większości stoisk można było usłyszeć: to był bardzo dobry dzień!

Blisko 500 wystawców związanych z przemysłem drzewnym i meblarskim prezentuje w 9 pawilonach rozwiązania związane z obróbką drewna, przemysłem meblarskim i tartacznym, energią z drewna. Ich uzupełnieniem są maszyny do rozkroju i szycia tkanin, komponenty do produkcji mebli oraz akcesoria meblowe, jak również kleje i lakiery. Osobną przestrzeń stanowi Pawilon Promocji Drewna – wyjątkowa przestrzeń do kreowania i rozwoju biznesu związanego z obróbką drewna oraz pokazania potencjału drzemiącego w surowcu drzewnym.

 

W środę, 12 września – drugi dzień targów DREMA, bardzo intensywnie zapowiadał się program wydarzeń i zaplanowanych atrakcji. Odbyła się konferencja „Biomasa w przemyśle drzewnym”, zorganizowana przez Magazyn Biomasa, podczas której zostały omówione m.in. tematy przetwarzania i spalania biomasy, rozwój rynku pelletu i zagrożenia, z jakimi mogą się spotkać przetwórcy drewna. Oprócz możliwości wysłuchania interesujących prelekcji, odwiedzający targi przez cały okres trwania targów mają okazję porozmawiać z przedstawicielami Polskiej Rady Pelletu, a także z producentami biomasy i technologii do jej przetwarzania. Na stoisku nie brakuje też ofert producentów kotłów i palników pelletowych, a także wytwórców drzewnego granulatu.  Również ciekawe okazały się wykłady w ramach Poligonu Umiejętności Lakierniczych, przedstawione przez specjalistów branży obróbki materiałów z drewna: Kundig Polska, Polish styl, Eurotom, Nestro czy ICA Polska. W strefie przez wszystkie dni targowe działa interaktywna wystawa urządzeń do obróbki powierzchni oraz produktów dedykowanych lakierowaniu drewna, która daje szansę na przetestowanie nowoczesnych rozwiązań w praktyce. Aby przybliżyć tematykę bezpieczeństwa w procesie projektowania, budowy i użytkowana maszyn, firma RaControl przygotowała cykliczne seminaria, które odbywają się codziennie w pawilonie 3 o godz. 12.30.  Program został ukierunkowany na osoby zajmujące się polityką bezpieczeństwa oraz bieżącą oceną parku maszynowego w przemyśle drzewnym i meblarskim, a wystąpienia odbywają się pod hasłem: „Przemysł drzewny i meblarski – bezpieczny park maszynowy w kontekście obowiązującej Dyrektywy Maszynowej oraz idei Przemysłu 4.0”. W drugim dniu targów miał miejsce Ogólnopolski Kongres Meblarski „POLSKIE MEBLE – KONKURENCYJNA POLSKA”. Tegoroczne spotkanie liderów krajowego przemysłu meblarskiego odbyło się pod hasłem „Globalne standardy – globalna konkurencja”. Odwiedzający teren targowy mogli także wziąć udział w B2B Wood Meetings – spotkaniach kooperacyjnych, których celem jest prezentacja firm i kojarzenie partnerów biznesowych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wciąż wydarzenia: DREMA Tools, Studio na żywo Dom i Drewno z transmisją live na kanał YouTube DremaTV oraz wydarzenie na portalu Facebook: DREMA i DremaSilesia – targi dla branży drzewnej i meblarskiej, warsztaty z zakresu kreowania mebli skrzyniowych i tapicerowanych InfoTEC Workshop, wystawa DREMA Design, Strefa Wiedzy Drewno.pl, Strefa Parkietu oraz Drema Dzieciom z dwoma fabrykami na żywo.

 

Targi DREMA, Furnica i Sofab potrwają do piątku, 14 września. Serdecznie zapraszamy do Poznania!