LIGNA: Hala nr 14 | 50 maszyn | 5.000 m²

Na tegorocznych targach LIGNA, w hali nr 14, zaprezentujemy szeroki wachlarz maszyn i urządzeń, nowatorskie rozwiązania cyfrowe oraz nowinki technologiczne dla przemysłu drzewnego i meblarskiego. Na ponad 5 000 m², zarówno małe jak i duże zakłady produkcyjne, poczują się jak w domu.

A to wszystko dzięki prezentowanym maszynom i urządzeniom, koncepcji gniazda produkcyjnego, rozwiązaniom systemowym i oprogramowaniu do obróbki drewna. Zgodnie z mottem przewodnim Grupy HOMAG “YOUR SOLUTION” zaprezentujemy różnorodne koncepcje, dzięki którym zarówno mały jak i duży zakład produkcyjny sprosta dzisiejszym wymaganiom rynku i będzie podążał za nowymi trendami.
Każdy, kto produkuje elementy budowlane, znajdzie niezbędne informacje na platformie internetowej poświęconej tematyce drewna litego.
Dodatkowo, w hali nr 13 firma WEINMANN zaprezentuje maszyny i urządzenia właśnie do budowy domów drewnianych.

Nasi eksperci będą do dyspozycji na obu halach wystawienniczych, z przyjemnością odpowiedzą na każde pytanie i podzielą się swoimi opiniami.
W samym sercu stoiska HOMAG – w Centrum Innowacji (InnovationCenter) – HOMAG przeniesie się w czasie i zaprezentuje nowoczesne meble przyszłości. Tego nie można przegapić!

Hala nr 14

 • zintegrowana koncepcja gniazda produkcyjnego o różnych klasach wydajności i różnym zastosowaniu
 • małe i średnie zakłady produkcyjne – wkrocz do świata cyfryzacji!
 • oprogramowanie i cyfrowa przyszłość już na wyciągnięcie ręki
 • nowe usługi serwisowe
 • produkcja pojedynczych elementów
 • najnowsze rozwiązania w zakresie uszlachetniania powierzchni (szlifowanie, lakierowanie, kaszerowanie)
 • produkcja elementów budowlanych i inteligentne rozwiązania do automatyki – od tworzenia konstrukcji szkieletowej po zautomatyzowane rozwiązania do załadunku i magazynowania
 • pojedyncze maszyny ( obróbka CNC i krawędzi, szlifowanie, rozkrój)
 • InnovationCenter: technologie przyszłości

 Hala nr 13

 • WEINMANN zaprezentuje całkowicie zautomatyzowaną i wydajną technologię wdmuchiwania izolacji

Rozwiązania dla mały i średnich zakładów produkcyjnych: od produkcji pojedynczych elementów do produkcji wielkoseryjnej

Jakie możliwości oferują dzisiejsze rozwiązania cyfrowe małym i średnim zakładom produkcyjnym?
Jakie podstawowe funkcje wspierają stolarza w codziennej pracy? – na te i inne nurtujące pytania spróbujemy odpowiedzieć.
Spektrum odpowiedzi jest jednak dość obszerne. Najważniejsze jest to, że użytkownik nie musi inwestować w kompleksowe rozwiązania, może wybrać indywidualnie dopasowane produkty, które pozwolą mu na zintegrowanie zakupionej maszyny z istniejącym już parkiem maszynowym. To oznacza, że dostępne rozwiązania cyfrowe są coraz bardziej interesujące dla wszystkich osób z branży.

Co wdrażamy?

 • Przenoszenie danych produkcyjnych np. do pilarki panelowej w formie zoptymalizowanych planów rozkroju, jest już faktem. Ale jak wyglądałaby całość, gdyby dane dostępne były w systemie za pomocą jednego kliknięcia? Dzięki inteligentnym rozwiązaniom cyfrowym jest to możliwe.
 • Dodatkowo dostępne są systemy ułatwiające pracę, jednym z nich jest wprowadzony przez HOMAG system obsługi intelliGuide, który optymalizuje proces obróbki
 • Kolejnym krokiem jest wsparcie systemów ręcznej obsługi…
 • …za pomocą rozwiązań cyfrowych, które umożliwiają obsługę maszyny bez udziału operatora

Rzeczywistość coraz bardziej cyfrowa

HOMAG oferuje rozwiązania, które mają ułatwiać i wspierać proces produkcji. Na własne oczy zapoznać się będzie można z nowoczesną, zintegrowaną koncepcją produkcji gniazdowej dla małych i średnich zakładów produkcyjnych o różnych klasach wydajności. Klient może wybrać własną koncepcję i własne rozwiązanie cyfrowe dopasowane do swoich indywidualnych potrzeb.

Autonomiczna produkcja & produkcja pojedynczych elementów

HOMAG zaprezentuje zintegrowaną koncepcję produkcji gniazdowej, jak również zaawansowane rozwiązania technologiczne o różnej klasie wydajności.

 • Dla średnich zakładów produkcyjnych zajmujących się obróbką płyt zaprezentujemy gniazdo produkcyjne gwarantujące autonomiczną obróbkę. Do dyspozcyji będzie także bezzałogowy transporter powrotny (TRANSBOT), odpowiedzialnym za optymalny przepływ elementów.
  W centrum uwagi będzie ścisła integracja człowieka z maszyną.
 • Odwiedzający z dużych zakładów produkcyjnych znajdą dla siebie wysocewydajne rozwiązania w zakresie formatowania i oklejania wąskich powierzchni elementów.

Nowe perspektywy w zakresie uszlachetniania powierzchni

Rozwój tego obszaru produkcyjnego nabiera coraz większego tempa. Będzie to wyraźnie widoczne podczas tegorocznych targów LIGNA. Rozwiązania z zakresu uszlachetniania powierzchni zajmują znaczną część stoiska. Zaprezentujemy maszyny i urządzenia do lakierowania, szlifowania o różnej klasie wydajności, do profilowania elementów z drewna litego, jak również nowości z obszaru kaszerowania. Nie zabraknie również firmy MAKOR, która od ponad 2 lat ściśle współpracuje z Grupą HOMAG i dostarcza niezawodne rozwiązania w dziedzinie lakierowania płaskich i wąskich elementów. HOMAG dostarcza kompleksowe rozwiązania w każdym zakresie obróbki powierzchni i dostarcza użytkownikom nowych inteligentnych i ergonomicznych rozwiązań.

InnovationCenter – technologie przyszłości

W samym sercu stoiska, w Centrum Innowacji, HOMAG przeniesie wszystkich odwiedzających w zupełnie inny wymiar i zaprezentuje meble przyszłości. Zaprezentowane będą innowacje i przełomowe rozwiązania z dziedziny obróbki drewna.  Analizując te wszystkie zagadnienia zapewne pojawią się pytania: Jak będą wyglądać meble przyszłości? Z jakimi wyzwaniami trzeba będzie się zmierzyć? W jaki sposób HOMAG sprosta wymaganiom stawianym przez czas i jak wesprze swoich klientów? Oprócz nietypowych pomysłów HOMAG zaprezentuje także realne rozwiązania. Wszyscy zwiedzający na koniec tej podróży przekonają się na własne oczy, że założenia mogą stać się rzeczywistością.

Źródło: Homag Polska

KONTAKT