Meble drewniane i tapicerowane w ramach projektu DREMA DZIECIOM!

DREMA DZIECIOM to wyjątkowa idea, łącząca charytatywny cel przyświecający uczestnikom z towarzyszącą jej przestrzenią edukacyjną, która pozwoli gościom targów na zapoznanie się z technologiczną stroną procesu produkcji mebli. Przestrzenie w pawilonach 5 i 6 Międzynarodowych Targów Poznańskich po raz kolejny zamienią się w pokazowe fabryki, prezentujące nowoczesne technologie i maszyny do obróbki drewna.


W ciągu czterech dni trwania targów DREMA 2018, przy czynnym udziale studentów Wydziału Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz zaangażowaniu partnerów z branży drzewnej i meblarskiej powstanie 10 zestawów mebli do wyposażenia pokoju dziecięcego, których skład stanowią: łóżko oraz łóżko piętrowe z materacami, komoda i biurko. Produkcja obejmuje proces obróbki drewna i płyt meblowych, oklejania wąskich płaszczyzn, uszlachetniania powierzchni elementów drewnianych, montażu okuć oraz pakowania wyrobów gotowych.

Nowością tegorocznej odsłony projektu DREMA DZIECIOM jest produkcja dziecięcych mebli tapicerowanych. Zaplanowano wytworzenie 10 kompletów: fotel z podnóżkiem, które uzupełnią zestawy mebli drewnianych.  Projekt został opracowany przez studentów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

 

W tym roku sprzęty będą wykonane z kilku różnych materiałów stosowanych przy produkcji mebli tapicerowanych, tj. klejonka, płyta wiórowa czy pianka tapicerska. Wszystkie operacje produkcyjne będą wykonywane na żywo w trakcie 4 dni targów. Stanowi to doskonałą okazję, aby lepiej poznać całą współczesną technologię produkcji mebli od projektu po gotowe produkty. Przybliżone zostanie specjalistyczne oprogramowanie i jego efektywne wykorzystanie w procesie produkcji mebli tapicerowanych, jak również systemy CNC do rozkroju płyty wiórowej czy klejonki oraz do cięcia konturowego pianek tapicerskich .

 

Wszystkie meble wytworzone w ramach projektu DREMA DZIECIOM przekazane zostaną przy wsparciu fundacji „Tak po prostu” dla dzieci z domów dziecka czy rodzin zastępczych. DREMA DZIECIOM 2018 to działania Fabryki Mebli na Żywo, koordynowanej przez Wydział Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu (pawilon 6) oraz Polskiej Fabryki Mebli – nadzorowanej przez Stowarzyszenie DROMA i firmę InfoTEC CNC (pawilon 5).

Akcja Drema Dzieciom to nie tylko doskonałe narzędzie promocyjne dla firm działających w sektorze drzewnym i meblarskim. Pokazowa produkcja mebli na żywo to również poligon umiejętności praktycznych dla studentów i przede wszystkim szlachetny cel. Z roku na rok przybywa Sponsorów (ponad 40 partnerów projektu w 2017 r!), co pokazuje, jak istotne i pożyteczne jest to przedsięwzięcie oraz jak budujące jest pomaganie najbardziej potrzebującym.

 

Cała branża drzewna i meblarska spotyka się 11-14.09.2018 w Poznaniu na  targach DREMA / FURNICA / SOFAB. Zapraszamy!