Mikronarzędzia – dlaczego warto mieć je w warsztacie?

Nowości w ofercie urządzeń akumulatorowych Festool

Festool rozszerza swoją ofertę akumulatorów – mocne i szyte na miarę rozwiązania akumulatorowe

– Naszym celem jest opracowanie rozwiązań akumulatorowych dostosowanych do potrzeb profesjonalistów, mówi menedżer produktu Patrick Hitzer. Niewielki ciężar, doskonała ergonomia i wyważenie przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnej wytrzymałości to cechy, które odgrywają kluczową rolę w codziennej pracy. Ważne jest, aby akumulator i elektronarzędzie tworzyły zgrany system i doskonale ze sobą współdziałały. Podobnie jak w urządzeniach zasilanych z sieci, również w przypadku akumulatorów wymagane jest, aby wydajność, trwałość i wytrzymałość były na najwyższym poziomie. Powinny one zapewniać niezbędną moc i czas działania, których nasi klienci potrzebują i oczekują, aby wykonać swoją pracę. Jeśli dodatkowo cały system jest trwały i spełnia swoje zadania przez wiele lat, to osiągnęliśmy nasz cel. Akumulator stanowi podstawę wydajności urządzenia. Po podłączeniu jest on jednak częścią urządzenia i dlatego w znacznym stopniu wpływa na ciężar i ergonomię narzędzia. Akumulator posiada również dodatkowe funkcje, które są bardzo pomocne w codziennej pracy. Na przykład, jeśli nasz akumulator Bluetooth podłączony jest do odkurzacza mobilnego z obsługą Bluetooth, można go włączać i wyłączać w trybie uruchamiania automatycznego. Akumulator jest łącznikiem pomiędzy narzędziem, a smartfonem – mówi menedżer produktu Patrick Hitzer. To wszystko Festool zawarł również w nowych, mocnych i dopasowanych do potrzeb rozwiązaniach akumulatorowych.

 

NOWOŚĆ: QUADRIVE TPC i TDC 18/4 to dwa nowe, flagowe modele wiertarko-wkrętarek akumulatorowych z czterema biegami i czystą mocą bez kompromisów (od kwietnia 2021)

QUADRIVE TPC i TDC 18/4 zastępują sprawdzone poprzedniczki QUADRIVE PDC i DRC 18/4. Obie nowości są mocne, wszechstronne, a dzięki czterem biegom perfekcyjnie dostosowane do każdego zastosowania. Przemyślana koncepcja zmiany biegów oferuje odpowiedni do każdego zastosowania moment obrotowy i prędkość obrotową. Oba niezwykle wydajne modele można łączyć z wieloma praktycznymi nasadkami – doskonale dopasowane elementy wyposażenia sprawiają, że są one niezrównanymi wiertarko-wkrętarkami z najwyższej półki, przeznaczonymi do szerokiego zakresu zastosowań. Narzędzia zostały wyposażone w inteligentne zabezpieczenie KickbackStop minimalizując tym samym ryzyko niebezpiecznego skręcenia nadgarstka w przypadku nagłego zahaczenia wiertarko-wkrętarki. Niezwykle mocny, bezszczotkowy, a tym samym trwały silnik EC-TEC najnowszej generacji jest gwarancją maksymalnej mocy obu wkrętarek. Silnik nie tylko imponuje jeszcze wyższym momentem obrotowym i prędkością obrotową pod obciążeniem, ale – podobnie jak wszystkie pozostałe silniki bezszczotkowe firmy Festool – został w całości zaprojektowany przez Festool i wyprodukowany we własnym zakładzie produkcyjnym w Niemczech. Dzięki bezpłatnej aplikacji Festool Work (iOS i Android) i akumulatorowi z funkcją Bluetooth, obie wiertarko-wkrętarki oferują wiele praktycznych funkcji dodatkowych.

Nowy wymiar wiercenia i wkręcania: Festool prezentuje dwie nowe akumulatorowe wiertarko-wkrętarki. Cztery biegi i czysta moc i bez kompromisów. Nowe QUADRIVE TPC i TDC 18/4

Moc i większe bezpieczeństwo. Elektroniczne zabezpieczenie KickbackStop przeciwdziała niebezpiecznemu skręceniu nadgarstka w przypadku nagłego zahaczenia lub zablokowania wiertarko-wkrętarki i tym samym zapewnia większe bezpieczeństwo podczas pracy. Czujnik w układzie elektronicznym stale monitoruje prędkość obrotową i kąt skrętu. W przypadku zablokowania się wiertła, maszyna wyłącza się.

NOWOŚĆ: Arcydzieła Festool zostały zdecydowanie ulepszone – nowe zagłębiarki TSC 55 K i TS 55 F (od kwietnia 2021)

Od wielu lat Festool znany jest z najlepszych zagłębiarek na rynku. Stolarze, monterzy kuchni, stoisk targowych, wnętrz, układający parkiety i podłogi, fachowcy z branży remontowo budowlanej będą jeszcze bardziej usatysfakcjonowani nowymi zagłębiarkami Festool. Niemiecki producent wprowadził zdecydowane ulepszenia do swoich arcydzieł: zagłębiarki pracują teraz dwa razy szybciej, a zagłębiarka akumulatorowa TSC 55 K jest wyposażona w unikalne zabezpieczenie KickbackStop.

Dzięki bezpłatnej aplikacji Work (iOS i Android) i akumulatorowi z funkcją Bluetooth, obie wiertarko-wkrętarki akumulatorowe oferują wiele praktycznych funkcji dodatkowych.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: www.festool.pl/kickbackstop

Koniec z niebezpiecznymi odbiciami. Festool wprowadził znaczne ulepszenia w nowej generacji zagłębiarek akumulatorowych TSC 55 K dodając inteligentne zabezpieczenie KickbackStop. Czujnik wykrywa zablokowanie narzędzia szybciej niż mrugnięcie okiem i zatrzymuje silnik w ułamku sekundy. Zmniejsza to ryzyko obrażeń do minimum.

NOWOŚĆ: Energia dobrze zapakowana, dwa akumulatory, jedna ładowarka, w Systainerze³ (od stycznia 2021)

Od stycznia Festool oferuje nowy Systainer, który jest idealnym wyposażeniem do pracy na placu budowy: pakiet energii z dwoma akumulatorami i ładowarką w nowym Systainerze³. Oznacza to, że masz do dyspozycji całą moc potrzebną do pracy. Zestaw jest dostępny w różnych konfiguracjach, w zależności od indywidualnego zastosowania i zapotrzebowania na energię. Dzięki temu każdy może skompletować swój indywidualny zestaw. Pakiet energii oferuje również miejsce na dwa dodatkowe akumulatory i dodatkową ładowarkę, oczywiście porządnie zapakowany w Systainerze³. Dzięki nowej technologii ogniw akumulatory Li-HighPower posiadają moc wystarczającą do każdego zastosowania i są kompatybilne ze wszystkimi produktami akumulatorowymi Festool.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: www.festool.pl/kickbackstop

Do nowych zagłębiarek od kwietnia Festool oferuje sześć nowych tarcz pilarskich, zapewniających idealne wyniki pracy.

NOWOŚĆ: Zestaw energii: dwa akumulatory, jedna ładowarka, w Systainerze³ (od stycznia 2021) – z akumulatorami 4,0 Ah HighPower

NOWOŚĆ: Zestaw energii: dwa akumulatory, jedna ładowarka, w Systainerze³ (od stycznia 2021) – z akumulatorami 5,2 Ah

Nowy akumulator Li-HighPower Compact 4,0 Ah: waży 20 procent mniej przy tej samej mocy (w porównaniu z akumulatorem 5,2 Ah).

NOWOŚĆ: Lżejsze i bardziej mobilne – DWC 18, BHC 18 i ISC 240 teraz także w Systainerze³ z akumulatorem Li-HighPower Compact (od stycznia 2021)

Od teraz akumulatorowa wkrętarka budowlana Duradrive DWC 18, akumulatorowa młotowiertarka BHC 18 oraz akumulatorowa pilarka do materiałów izolacyjnych ISC 240 są dostępne w nowej kombinacji: z nowym akumulatorem Li-High Power Compact, który waży o 20% mniej, a ma taką samą moc. Wszystko perfekcyjnie zapakowane w nowy Systainer³, dzięki któremu można idealnie połączyć warsztat i plac budowy przy zastosowaniu dopasowanego wyposażenia do pojazdu i który jest kompatybilny z całym systemem Systainerów.

Akumulatorowa wkrętarka budowlana DWC 18 z nowym akumulatorem 4,0 Li-High Power Compact, w nowym Systainerze³ (od stycznia 2021).

Akumulatorowa młotowiertarka BHC 18 z nowym akumulatorem 4,0 Li-High Power Compact, w nowym Systainerze³ (od stycznia 2021).

Akumulatorowa pilarka do materiałów izolacyjnych ISC 240 z nowym akumulatorem 4,0 Li-High Power Compact, w nowym Systainerze³ (od stycznia 2021).

NOWOŚĆ: Nowa generacja Systainerów Systainer³ wyposażona w przydatne akcesoria (od stycznia 2021)

Jako rozszerzenie oferty urządzeń do wiercenia i wkręcania, Festool wprowadza na rynek bity w poręcznym SYS3 XXS CE-MX BHS 60. Zawiera on bity i uchwyty bitów do wszystkich wiertarko-wkrętarek akumulatorowych Festool ze złączem FastFix. Ponadto model MINI nowej generacji Systainerów³ zawiera również wiertła Forstnera ze złączem CENTROTEC. Zestaw z przezroczystą pokrywą składa się z pięciu wierteł Forstnera (15, 20, 25, 30, 35 mm) oraz stożkowego wiertła centrującego Ø 4 mm i wybijaka.

Poręczny SYS3 XXS CE-MX BHS 60 zawiera nowy zestaw bitów do wszystkich wiertarko-wkrętarek Festool ze złączem FastFix.

Model MINI nowej generacji Systainerów³ zawiera również wiertła Forstnera ze złączem CENTROTEC.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.festool.pl/ready, a interesujące prezentacje „Bezprzewodowe i szyte na miarę” menedżera produktu Patricka Hitzera oraz „Inteligentne rozwiązania akumulatorowe Festool” konstruktora Patricka Schöna są dostępne na blogu Festool pod adresem www.festool.pl/blog

____________________________________

Więcej informacji na temat asortymentu urządzeń akumulatorowych Festool

Festool oferuje kilka wariantów akumulatorów: 3,1 Ah, 5,2 Ah lub 6,2 Ah. Dodano do tego nowy akumulator 4,0 Ah Li-HighPower Compact, który w porównaniu z akumulatorem 5,2 Ah jest o 20 procent lżejszy, a mimo to równie mocny. Istnieje możliwość wyboru jednej z dwóch ładowarek: TCL 6 i SCA 8. Najszybsze ładowanie i nieprzerwaną pracę zapewniają akumulator AIRSTREAM 5,2 Ah oraz szybka ładowarka SCA 8 z funkcją aktywnego chłodzenia. Akumulator 6,2 Ah nadaje się idealnie do zadań wymagających dużej energii przez dłuższy czas, takich jak cięcie czy też intensywne wkręcanie oraz wiercenie. Wyższa pojemność akumulatorów oraz użycie technologii AIRSTREAM umożliwia długą pracę bez przerw, również podczas cięższych zastosowań. W przypadku większości urządzeń akumulatorowych odpowiedni akumulator można dobrać indywidualnie w zależności od zastosowania i potrzeb: do pracy nad głową szczególnie przydatny jest lekki i kompaktowy akumulator 3,1 Ah. Doskonałym uzupełnieniem oferty jest inteligentna funkcja Bluetooth®. Dzięki niej możliwe jest wygodne włączanie i wyłączanie odkurzaczy mobilnych za pomocą narzędzia akumulatorowego. Pozwala to zaoszczędzić czas przeznaczony na osobne włączanie odkurzacza oraz zapewnia bezpyłową pracę w pomieszczeniach. Wszystkie elektronarzędzia Festool a także akumulatory i ładowarki są w pełni chronione dzięki Gwarancji all-inclusive dlatego możesz spokojnie pracować.