Moc jak z gniazdka – SYS-PowerStation Festool

Marzenie na placu budowy: Prąd przez cały dzień dzięki wytrzymałemu i przystosowanemu do pracy na placu budowy Systainerowi najnowszej, trzeciej generacji. Dzięki temu możesz pracować bez zmartwień, nawet jeśli w zasięgu nie ma źródła prądu.
To nie fikcja, lecz rzeczywistość, dzięki SYS-PowerStation od Festool 1500 watogodzin, moc ciągłą 3 680 watów i moc szczytową do 11 000 watów – przenośny magazyn energii zapewnia stabilne napięcie 230 V. Wystarcza to np. na 560 cięć skośnych parkietu za pomocą ukośnicy przesuwnej Kapex KS 60 z odkurzaczem mobilnym. W przypadku suchej zabudowy oznacza to: szlifowanie 200 metrów kwadratowych powierzchni za pomocą zasilanej sieciowo szlifierki przegubowej Planex z odpowiednim odkurzaczem mobilnym.

Oznacza to, że: Można pracować kiedy się chce, gdzie się chce i przy użyciu dowolnej maszyny zasilanej z sieci. SYS-PowerStation oznacza koniec uciążliwego przeciągania kabli i wyszukiwania gniazdek, bo zawsze dostarcza zasilanie, gdy jesteś poza warsztatem. Efekt: elektronarzędzia zasilane z sieci stają się bardziej elastyczne i mobilne. SYS-PowerStation jest również kompaktowy i mobilnay oraz magazynuje do 1500 watogodzin energii elektrycznej. Odpowiada to zapasowi energii 20 akumulatorów. Jest to wystarczająca ilość energii na cały dzień pracy, zapewniająca całkowitą niezależność od klasycznych źródeł energii, takich jak gniazdka, rozdzielnice budowlane czy generatory. SYS PowerStation wyróżnia się bezemisyjną pracą, podczas której nie powstaje hałas ani spaliny szkodliwe dla zdrowia i środowiska. Dzięki temu SYS-PowerStation może być bez problemu użytkowana również w pomieszczeniach.

Nawet maszyny o dużym zapotrzebowaniu na energię, takie jak duża pilarka ciesielska, mogą być obsługiwane niezawodnie i mobilnie za pomocą SYS-PowerStation. SYS-PowerStation waży tylko 16 kilogramów, jest umieszczony w Systainerze³ i odporny na rozpryski wody (IP44), w związku z czym idealnie nadaje się do zastosowania na placu budowy.

Moc jak z gniazdka

SYS-PowerStation o stałej mocy 3 680 W i krótkotrwałej do 11 000 W zapewnia moc wystarczającą dla wszystkich narzędzi zasilanych z sieci – nawet dla odkurzaczy mobilnych, dużych pilarek i młotowiertarek. Połączenie wysokiej mocy i dużej ilości energii, a także kompaktowości i stosunkowo niskiej wagi jest unikalne na skalę światową. SYS-PowerStation dostarcza energię d o wszystkich elektronarzędzi zasilanych sieciowo bez utraty mocy, jak zwykłe gniazdko 230 V. Czas ładowania wynosi 3,5 godziny.

Mobilne gniazdko jest wygodnie umieszczone z przodu praktycznej obudowy Systainera3. Aktualny stan naładowania można w każdej chwili odczytać z wbudowanego z przodu wskaźnika LED. Wewnątrz Systainera znajduje się również dodatkowy przycisk, który zapobiega przypadkowemu włączeniu podczas transportu. Z przodu w łatwo dostępnym miejscu znajduje się również port USB C. Można go wykorzystywać do szybkiego ładowania urządzeń przenośnych, takich jak tablety czy smartfony.

Oznacza to, że prace na placu budowy można niezawodnie zaplanować, ponieważ nie ma już przykrych niespodzianek i przerw w pracy, wynikających z uciążliwego poszukiwania prądu, żmudnego przeciągania kabli, przepełnionych rozdzielnic budowlanych czy problemów z wyłączającymi się bezpiecznikami.

Zerowa lokalna emisja – pełna moc

Niestety, na wielu placach budowy panuje gęsta atmosfera: CO2, tlenki azotu i drobny pył obciążają zdrowie i środowisko. Odpowiedzialne są za to głównie narzędzia i maszyny napędzane silnikami spalinowymi, takimi jak silniki Diesla. SYS-PowerStation zapewnia 1500 watogodzin, czyli wystarczającą ilość energii dla wszystkich narzędzi zasilanych z sieci na placu budowy, całkowicie bez lokalnych emisji, tak by chronić środowisko i zdrowie.

Oczywiście Sys-PowerStation jest również objęty serwisem Festool oraz Gwarancją al-inclusive – szybko, dokładnie i całkowicie bezpłatnie przez pierwsze trzy lata.

SYS-PowerStation przenośny moduł gniazda wtykowego będzie dostępna w sklepach specjalistycznych w drugim kwartale 2021 roku.