REMA Tools – innowacje w ostrzeniu narzędzi

Firma ITA TOOLS podczas targów DREMA 2018 odwzoruje w pawilonie nr 3A swoją ostrzarnię z Mielca. Wspólnie z markami: DMG MORI, WALTER, ANCA, KEYENC, HAIMER, CEIA stworzy przestrzeń DREMA Tools, w ramach której zaprezentuje na żywo technologię ostrzenia i regenerację narzędzi. Zapraszamy codziennie na stoisko nr 7 na pokazy i wykłady.


Od początku istnienia firmy ITA TOOLS  Sp. z o.o. specjalizuje się w doborze narzędzi instalowanych na maszynach. Dzięki nowoczesnemu parkowi maszyn oraz ogromnemu doświadczeniu ITA Tools gwarantuje kompleksową obsługę ostrzenia i regeneracji narzędzi DIA, VHM oraz HM.

Usługa ostrzenia narzędzi polega na:

 • czyszczeniu narzędzi w myjce ultradźwiękowej lub piaskowanie specjalnym granulatem nagaru na korpusie;
 • zwymiarowaniu i ocenie stanu pod względem ubytków w ostrzach skrawających na projektorze marki ZOLLER – pozwala to na optymalizację ostrzenia narzędzia;
 • ostrzeniu elektroiskrowym na CNC WALTER i VOLLMER;
 • ostrzeniu na szlifierkach CNC WALTER;
 • wymiarowaniu po ostrzeniu z dokładnością do 0,01 milimetra – podajemy średnicę przed i po ostrzeniu;
 • wyważaniu dynamicznym głowic w normie G2,5 na wyważarce CIMAT.

 

Codzienne pokazy i wykłady w strefie DREMA Tools, na miarę czwartej rewolucji przemysłowej, wprowadzą uczestników targów DREMA w zupełnie nowy wymiar ostrzenia i regeneracji narzędzi oraz obróbki materiałów.

 

Program wykładów: 

 1. 1.      Co to jest węglik spiekany i jak ostrzymy narzędzia VHM oraz HM.
 2. 2.      Czym jest ostrzenie elektroiskrowe – ostrzenie narzędzi diamentowych do obróbki drewna i materiałów drewnopochodnych.
 3. 3.      Innowacyjna technologia ablacji laserowej. Najnowsza technologia ostrzenia narzędzi diamentowych laserem.
 4. 4.      Przemysł 4.0 w najnowszych agregatach obróbczych CNC Atemag.
 5. 5.      Nowa usługa znakowania i monitorowania eksploatacji narzędzi. E-narzędziownia w praktyce.

Wykłady prowadzone będą w dniach 11-13.09.2018 w godzinach: 10:00, 12:00, 14:00, 16:00 oraz ostatniego dnia targów DREMA (14.09.2018) w godz. 10:00, 12:00, 14:00. Serdecznie zapraszamy, strefa DREMA Tools, pawilon 3A, stoisko nr 7.