Rodzaje i zastosowanie szlifierek

W warsztatach, zakładach stolarskich, czy też podczas remontów domowych niezbędne jest posiadanie specjalnych urządzeń do różnego rodzaju prac budowlanych. Podstawowa obróbka materiałów to zadanie dla maszyn obrabiających, ale wykończeniem zajmuje się zazwyczaj szlifierka. To ona nadaje ostateczny kształt elementom i dopracowuje szczegóły. Dlatego tak ważne jest, aby wyposażyć się w odpowiedni sprzęt, który zapewni sprawną i bezpieczną pracę. Przejrzyjmy więc ofertę szlifierek i omówmy najważniejsze parametry, tak aby zakup tego urządzenia spełnił stawiane mu oczekiwania.

Rodzaje i zastosowanie szlifierek

Obecnie na rynku dostępne są różnego rodzaju szlifierki. Różnią się one przede wszystkim zastosowaniem, ale też sposobem i wygodą pracy. Dokonujemy podziału szlifierek w następujący sposób:

  • Szlifierki kątowe (kątówki) – Najpopularniejszy typ szlifierki. Najczęściej spotykany w domowych warsztatach, wykorzystywany głównie do prostych prac remontowych, takich jak szlifowanie, przecinanie betonu, metalu oraz ceramiki.
  • Szlifierki taśmowe – Profesjonalne maszyny znajdujące zastosowanie w dużych zakładach produkcyjnych oraz warsztatach stolarskich. To co wyróżnia ten typ sposród innych to wykonywanie cięcia tylko po linii prostej. Jeżeli chcemy osiągnać wysoką dokładność to warto wybrać mniejszy rozmiar taśm oraz zwrócić uwagę na prędkość przesuwu. Wyższa wartość pozwoli na szybszy i dokładniejsze szlifowanie powierzchni.
  • Szlifierki oscylacyjne – Najczęściej wykorzystywane do szlifowanie drewnianych elementów. Przeznaczone zarówno do powierchni płaskiej, jak i delikatnie zaokrąglonych (w tym narożników).
  • Szlifierki mimośrodowe – Nadają się do szlifowania elementów drewanianych oraz metalowych. Uniwersalizm tego urządzenia (ze względu na elastyczny talerz) pozwala na pracę przy powierzchniach płaskich, jak i wypukłych, czy wklęsłych.
  • Szlifierki typu delta – Specyficzny typ szlifierek, który wykorzystuje się do powierzchni trudnych do oszlifowania. Sposób działania podobno do szlifierek oscylacyjnych.

Jaką szlifierkę wybrać?

Zastanawiasz się, który rodzaj szlifierki będzie dla Ciebie lub Twojego zakładu najtrafniejszy? Skontaktuj się z naszym doradcą, a na pewno znajdzie optymalne rozwiązanie, które spełni Twoje wymagania.


Dostarczane przez firmę Stürmer Maszyny Sp. z o.o. szlifierki możecie znaleźć Państwo w zakładce ofertowej:

Szlifierki marki Holzstarhttps://www.stuermer-maszyny.pl/k/obrobka-drewna/holzstar/szlifierki-holzstar/

Szlifierki marki Holzkrafthttps://www.stuermer-maszyny.pl/k/obrobka-drewna/holzkraft/szlifierki-holzkraft/

Są to profesjonalne maszyny przeznaczone głównie do zastosowań przemysłowych. Oprócz szlifierek taśmowych, w ofercie znajdują się również szlifierki bębnowe, oscylacyjne oraz przelotowe.