Teradyne i Mobile Industrial Robots (MiR) ogłaszają nabycie przez Teradyne spółki MiR – lidera na rynku współpracujących autonomicznych przemysłowych robotów mobilnych

-Współpracujące autonomiczne przemysłowe roboty mobilne to nowo powstały i szybko rozwijający się segment rynku rozwiązań automatyki

-MiR zwiększa rolę Teradyne w zakresie elastycznych, łatwych w obsłudze produktów do automatyzacji „następnej generacji”

-Teradyne zapewnia potencjał finansowy oraz globalny zasięg, które przyspieszą rozwój MiR

-Transakcja gotówkowa, wywołująca efekt kumulacyjny

NORTH READING w stanie Massachusetts oraz ODENSE, Dania – 25 kwietnia, 2018 — Teradyne, Inc. (NYSE:TER) oraz udziałowcy Mobile Industrial Robots (MiR) ogłosili dzisiaj nabycie prywatnej spółki MiR z Odense w Danii za kwotę 121 mln euro (148 mln dolarów) netto gotówką plus 101 mln euro (124 mln dolarów przy aktualnym kursie wymiany), pod warunkiem spełnienia określonych celów w zakresie wyników do roku 2020.

MiR jest wiodącym dostawcą współpracujących autonomicznych robotów mobilnych (z ang. AMR) na potrzeby zastosowań przemysłowych. Rynek AMR jest nowo powstałą kategorią w wartym około 1,1 mld dolarów segmencie systemów logistycznych na rynku profesjonalnych usług wykonywanych z udziałem robotów i oczekuje się jego szybkiego wzrostu w następnych latach.

„Jesteśmy podekscytowani z powodu tego, że MiR dołącza do poszerzającego się portfela zaawansowanych, inteligentnych produktów Teradyne z zakresu automatyki — powiedział Mark Jagiela, prezes oraz dyrektor generalny Teradyne. „MiR to lider na wschodzącym, ale szybko rozwijającym się rynku współpracujących autonomicznych robotów mobilnych (AMR). Podobnie jak współpracujące roboty Universal Robots, współpracujące roboty AMR firmy MiR zmniejszają barierę zarówno w przypadku dużych jak i małych przedsiębiorstw, by stopniowo automatyzować swoje działania bez konieczności zatrudniania wyspecjalizowanego personelu lub ponownego rozplanowywania bieżącego przepływu pracy. W połączeniu z szybkim zwrotem z inwestycji otwiera to rozległy, nowy rynek rozwiązań automatycznych. Podążając drogą, która okazała się właściwą w przypadku Universal Robots, oczekujemy, że wykorzystamy globalne możliwości Teradyne, aby zwiększyć zasięg firmy MiR”.

W 2017 roku firma MiR była rentowna i przyniosła roczny przychód w wysokości 12 mln dolarów, potrajając przychód z 2016 roku. W pierwszym kwartale 2018 r. zanotowała sprzedaż na poziomie 5 mln dolarów.

„Dołączenie do Teradyne daje nam nowe możliwości, jeżeli chodzi o inwestycje z zakresu inżynierii i rozwoju produktów, byśmy mogli zapewnić naszym klientom większą wartość oraz wzmacniać naszą wiodącą pozycję na rynku przemysłowych autonomicznych robotów mobilnych” – powiedział Thomas Visti, dyrektor generalny MiR. „Ogólnoświatowy zasięg Teradyne, światowej klasy kompetencje z zakresu inżynierii i wsparcia, potencjał finansowy oraz sprawdzony model wykorzystania tych mocnych stron pomoże nam rozwijać się na nowych i istniejących już globalnych rynkach”.

„Kładę nacisk na to, by cały świat usłyszał o naszych mobilnych robotach i mógł z nich korzystać” — powiedział Niels Jul Jacobsen, dyrektor ds. strategii i założyciel MiR. „Z właścicielem takim jak Teradyne będziemy mieć mocne wsparcie finansowe, które zapewni dalszy rozwój MiR na rynku ogólnoświatowym”.

W środę, 25 kwietnia 2018 r. o godz. 8:00 czasu wschodnioamerykańskiego letniego będzie miał miejsce webcast, którego tematem będzie przejęcie oraz wyniki finansowe Teradyne za pierwszy kwartał 2018 roku. Osoby zainteresowane mogą uzyskać do niego dostęp poprzez stronę investors.teradyne.com/events-presentations co najmniej pięć minut przed rozpoczęciem prezentacji. Osoby zainteresowane mogą również zadzwonić pod numer 1-800 865-4424 (Stany Zjednoczone i Kanada) oraz 1-706-902-0224 (poza obszarem Stanów Zjednoczonych i Kanady). ID tej konferencji to 7168509. Na stronie Teradyne www.teradyne.com będzie można obejrzeć powtórkę tej transmisji.

 

O Mobile Industrial Robots:

Mobile Industrial Robots (MiR) rozwija i wprowadza na rynek najbardziej zaawansowaną linię współpracujących i bezpiecznych autonomicznych robotów mobilnych (AMR), które szybko, łatwo i efektywnie kosztowo zarządzają wewnętrzną logistyką, dając pracownikom swobodę podejmowania bardziej wartościowych działań. Innowacyjne roboty MiR zainstalowały już setki średnich i dużych międzynarodowych producentów, w tym kilka szpitali i domów opieki na całym świecie. Firma szybko utworzyła globalną sieć dystrybucji w ponad 40 krajach, z oddziałami regionalnymi w Nowym Jorku, San Diego, Singapurze, Dortmundzie, Barcelonie i Szanghaju. Rozwój utworzonego w 2013 roku przedsiębiorstwa postępował w szybkim tempie. W latach 2015–2016 wzrost sprzedaży wyniósł 500 procent, a w latach 2016–2017 300 procent. Założona i prowadzona przez doświadczonych duńskich specjalistów w dziedzinie robotyki firma MiR ma swoją siedzibę w Odense w Danii. Więcej informacji na stronie www.mobile-industrial-robots.com.

 

O firmie Teradyne 

Teradyne (NYSE:TER) jest wiodącym dostawcą sprzętu do automatyzacji na potrzeby testów i zastosowań przemysłowych. Automatyczną aparaturę testową (ATE) firmy Teradyne wykorzystuje się do sprawdzania półprzewodników, produktów bezprzewodowych, systemów do przechowywania danych i złożonych systemów elektronicznych, które służą konsumentom, a także klientom z branży telekomunikacji, przemysłowej oraz organom rządowym. Nasze produkty z branży automatyki przemysłowej obejmują roboty współpracujące, wykorzystywane przez klientów z branży produkcyjnej i przemysłu lekkiego z całego świata do ulepszania jakości i zwiększania wydajności produkcji. W roku 2017 firma Teradyne uzyskała przychód w wysokości 2,14 mld dolarów, a aktualnie zatrudnia około 4500 pracowników na całym świecie. Więcej informacji znajduje się na stronie www.teradyne.com. Teradyne(R) to zastrzeżony znak towarowy firmy Teradyne, Inc. w Stanach Zjednoczonych i innych krajach. 

 

Oświadczenia dotyczące przyszłości
Niniejszy komunikat zawiera takie oświadczenia w zakresie transakcji, przyszłych wyników finansowych Teradyne jak również przyszłych perspektyw biznesowych MiR i warunków rynkowych. Takie oświadczenia opierają się o bieżące założenia oraz oczekiwania kadry zarządzającej Teradyne i nie stanowią obietnic ani gwarancji przyszłych wyników. Nie możemy zagwarantować, że te założenia i oczekiwania zostaną zrealizowane. Do ważnych czynników, które mogą spowodować, że rzeczywiste wyniki będą się znacznie różnić od tych aktualnie oczekiwanych należą: warunki wpływające na rynki, w których MiR prowadzi działalność; akceptacja rynku nowych produktów MiR; konkurencja ze strony zarówno większych firm o bardziej ustalonej pozycji, jak i nowo powstałych firm na rynkach, w których MiR prowadzi działalność; ochrona własności intelektualnej MiR; możliwe naruszenie praw własności intelektualnej stron trzecich; rekrutacja oraz zatrzymanie najważniejszych pracowników; roszczenia z tytułu gwarancji jakości produktu; zgodność z przepisami i normami z zakresu bezpieczeństwa produktu; zdolność Teradyne do rozwoju działalności MiR; oraz inne wydarzenia, czynniki i ryzyka przedstawione w dokumentach składanych w komisji papierów wartościowych i giełd (SEC), w tym, m.in. sekcji „Czynniki ryzyka” sprawozdania rocznego Teradyne na formularzu 10-K za rok finansowy kończący się 31 grudnia 2017 r. Oświadczenia dotyczące przyszłości, przedstawione przez Teradyne w niniejszym komunikacie prasowym, odzwierciedlają opinie kadry zarządzającej na dzień wydania niniejszego komunikatu. Teradyne przewiduje, że późniejsze wydarzenia i rozwój produktów mogą spowodować zmianę opinii kadry zarządzającej. Jednakże mimo iż Teradyne może zdecydować się na aktualizację tych oświadczeń w dowolnym momencie w przyszłości, wyraźnie nie podejmuje się takiego obowiązku. Nie należy opierać się na tych oświadczeniach, uznając je za przedstawiające opinie Teradyne na jakikolwiek dzień późniejszy od dnia wydania niniejszego komunikatu.