Universal Robots rozszerza grono zwycięzców złotej edycji cobota, Robe lighting wygranym w Europie Środkowo-Wschodniej

Czeski producent innowacyjnych systemów oświetleniowych wykorzystuje coboty Universal Robots do automatyzacji procesów druku tamponowego

 

 Universal Robots, pionier i lider na rynku robotów współpracujących (cobotów), w kwietniu tego roku ogłosił, że w ramach świętowania sprzedaży cobota nr 25 000, jedna szczęśliwa firma otrzyma bezpłatnie unikatowy złoty model. Jednak z uwagi na ogromne zainteresowanie ze strony klientów, Universal Robots zdecydował się rozszerzyć ofertę na cały świat i przekazać złotą edycję cobota jednemu klientowi w każdym z regionów geograficznych, na terenie których działa obecnie firma. 

Nagroda to zapowiedziany wcześniej złoty cobot UR3, UR5 lub UR10, z przegubami o głęboko złotym kolorze – będący urozmaiceniem dla kultowych szaro-błękitnych cobotów Universal Robots.

A zwycięzcą jest…

Universal Robots osiągnął kamień milowy: 25 000 sprzedanych cobotów od 2008 r. – kiedy to na rynek wprowadzony został pierwszy robot współpracujący.

W regionie Europy Środkowo-Wschodniej zwycięzcą został Robe lighting, producent innowacyjnych, wysokiej jakości ruchomych świateł i cyfrowych produktów oświetleniowych z siedzibą w Valašské Meziříčí, Republika Czeska. Firma została nagrodzona złotą edycją cobota podczas ceremonii, która odbyła się w drugiej połowie października.

 

Robe lighting korzysta z dwóch robotów współpracujących UR5 do pielęgnacji maszyn tampondrukowych stosowanych do druku konturowego na soczewkach optycznych. Jako że proces jest bardzo delikatny a elementy muszą być chronione przed dotykiem ludzkich rąk, ROBE postanowiło zautomatyzować proces za pomocą technologii Universal Robots. Zrobotyzowana aplikacja została dostarczona i wdrożona przez dystrybutora Universal Robots w Republice Czeskiej i na Słowacji – Amtech, wraz z integratorem robotów APLYS. Aby zwiększyć zakres automatyzacji, klient zamówił ostatnio kolejnego cobota UR. Złota edycja UR10 będzie pracować jako operator testowy w Dioflex, firmie-córce ROBE zajmującej się produkcją elektroniki.


„Byliśmy zdumieni korzyściami, jakie mogą zapewnić nam niezawodne, elastyczne i przyjazne dla użytkownika coboty UR,” powiedział David Orság, General Manager, Robe lighting s.r.o. „Usatysfakcjonowani, kontynuujemy automatyzację naszej produkcji z pomocą Universal Robots, aby jeszcze bardziej zwiększać wydajność. Jako innowatorzy w naszej branży, doceniamy nowatorstwo produktów Universal Robots, a także doskonałość Amtech i APLYS w zakresie wdrażania automatyzacji“.

Od momentu sprzedaży pierwszego komercyjnego modelu w grudniu 2008 r., coboty firmy Universal Robots są stosowane w różnych branżach począwszy od produkcji żywności aż po badania naukowe, podejmując się zadań takich jak montaż, podnoszenie i upuszczanie (pick and place) oraz kontrolę jakości. W przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań robotycznych, coboty Universal Robots są zaprojektowane do pracy ramię w ramię z operatorami, zapewniając maksymalną efektywność i otwierając coraz to nowe możliwości współpracy między człowiekiem i robotem. Te elastyczne roboty mogą przejmować szerokie spektrum zadań i charakteryzują się najszybszym zwrotem z inwestycji w branży, dzięki czemu są opłacalnym rozwiązaniem dla małych przedsiębiorstw, dla których tradycyjne rozwiązania mogą być zbyt kosztowne.

 

O firmie Robe lighting

Robe lighting to czeski producent innowacyjnych, wysokiej jakości ruchomych świateł i cyfrowych produktów oświetleniowych. W głównej siedzibie firmy, w Valašské Meziříčí, na 55 000 metrów kwadratowych pracuje ponad 700 pracowników, a produkty są eksportowane za pośrednictwem globalnej sieci dystrybutorów do ponad 100 krajów na wszystkich kontynentach. Robe nieustannie koncentruje się na projektowaniu i wytwarzaniu dopracowanych inżynieryjnie produktów z wykorzystaniem najnowszej dostępnej technologii tak, aby sprostać kreatywnym, technicznym i praktycznym wymaganiom szerokiego grona użytkowników i inwestorów. Marka odnotowuje rekordowy wzrost we wszystkich sektorach, a ich produkty można znaleźć na scenach koncertowych i teatralnych, salach i studiach telewizyjnych na całym świecie.

O Universal Robots

Universal Robots został założony w 2005 r. Współzałożycielem był Esben Østergaard, dyrektor ds. technologii (CTO) – laureat nagrody Engelbergera w 2018 r. – który postanowił przyczynić się do rozpowszechnienia technologii robotów, tworząc niewielkie, łatwe w użyciu, przystępne cenowo oraz elastyczne i bezpieczne we współpracy roboty przemysłowe. Od 2008 r. kiedy został wprowadzony na rynek pierwszy robot współpracujący (cobot), firma rozwija się w szybkim tempie, a przyjazne użytkownikom coboty są obecnie sprzedawane w ponad 50 krajach na całym świecie. Firma, która jest częścią Teradyne Inc., ma swoją siedzibę w duńskim Odense, a jej przedstawicielstwa i oddziały mieszczą się w Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii, Niemczech, Francji, Turcji, Meksyku, Czechach, Chinach, Singapurze, Indiach, Japonii, Korei Południowej oraz na Tajwanie i we Włoszech. W 2017 r. przychód Universal Robots wyniósł 170 mln USD. Więcej informacji na https://www.universal-robots.com/pl/ oraz https://blog.universal-robots.com/.