Uszlachetnianie powierzchni: lakierowanie, laminowanie, heblowanie i aplikacje

Firma HOMAG od kilku lat nieprzerwalnie pracuje nad rozwiązaniami w zakresie technologii uszlachetniania powierzchni. W tym roku przedsiębiorstwo po raz kolejny podczas targów LIGNA przedstawia całą gamę możliwości – uzupełnioną przez liczne udoskonalenia techniczne. W połączeniu z najnowszymi rozwiązaniami cyfrowymi obróbka powierzchni staje się bardziej wydajna i otwiera nowe możliwości rozwoju dla małych, średnich i dużych zakładów produkcyjnych.

Lakierowanie: Mówisz i masz!
firma HOMAG ponownie zaskoczy

Do tej pory w zakresie technologii lakierowania firma HOMAG koncentrowała się na maszynach i urządzeniach serii SPRAYTEQ S-100. Kabina lakiernicza SPRAYTEQ S-100 została opracowana z myślą o małych i średnich zakładów produkcyjnych, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z lakierowaniem powierzchni. HOMAG oferuje jednak o wiele więcej. Firma HOMAG wspólnie ze znanym na całym świecie specjalistą w zakresie maszyn i urządzeń do lakierowania powierzchni firmą MAKOR, przygotowała szeroki wachlarz produktów i usług z obszaru lakierowania. Dotyczy to produktów przeznaczonych do lakierowania powierzchni oraz lakierowania profili i okien. HOMAG oferuje maszyny o różnych klasach wydajności, które sprostają najbardziej nieoczekiwanym i indywidualnym wymaganiom małych ,średnich i dużych zakładów produkcyjnych. Tak, jak od specjalisty w zakresie uszlachetniania powierzchni oczekuje się najlepszych rozwiązań, tak podczas targów LIGNA wszyscy odwiedzający znajdą idealne rozwiązania na stoisku HOMAG. Począwszy od technologii  nanoszenia lakieru, poprzez urządzenia do suszenia, aż do transportu elementów.

Nowa generacja SPRAYTEQ S-100: Mówisz i masz!
Jeszcze więcej korzyści w technologii lakierowania

Dobrze wiadomo, że „lepsze jest wrogiem dobrego” Wystarczyły tylko dwa lata żeby firma HOMAG wprowadziła na rynek nową, zoptymalizowaną kabinę lakierniczą SPRAYTEQ S-100. Nowa generacja urządzenia zapewnia małym i średnim zakładom produkcyjnym takie rozwiązania, których do tej pory spodziewano się tylko w dużych maszynach przemysłowych.

W pigułce:

  • Niskie koszty lakierowania powierzchni: lepsza jakość nanoszenia lakieru dzięki wprowadzonym zmianom konstrukcyjnym. Oznacza to zwiększoną wydajność nanoszonego lakieru na powierzchnię elementu.
  • Łatwe czyszczenie: wynika również z zoptymalizowanej konstrukcji – aplikując lakier bezpośrednio na obrabiany element, operator oszczędza czas na czyszczenie i może w tym czasie wykonywać inne czynności.
  • Dłuższa żywotność filtra: wynika ze zoptymalizowanego systemu odprowadzania powietrza.
  • Komfortowe warunki pracy: redukcja hałasu, dzięki zastosowaniu zoptymalizowanego systemu odprowadzania powietrza.

Laminowanie: Za pomcą maszyny LAMTEQ F-200
Nie ma lepszej: maszyna do kaszerowania z systemem obsługi

Zakłady zajmujące się obróbką powierzchni zmagają się z wieloma różnymi wyzwaniami. Maszyna do kaszerowania LAMTEQ F-200 z systemem obsługi zapewnia kompleksowy pakiet rozwiązań:

Nie potrzeba specjalisty: wszystkie zaawansowane technologicznie czynności wykonywane są przez operatora. Prostszymi czynnościami mogą zająć się inne osoby.

Redukcja kosztów zatrudnienia: częściowo zautomatyzowane podawanie i odbieranie elementów zmniejsza zapotrzebowania personalne. Do obsługi urządzenia wystarczą dwie osoby.

Komfort obsługi: zautomatyzowany system obsługi zapobiega uciążliwemu podnoszeniu i odwracaniu elementów oraz przeciążeniu fizycznemu.

Niższe koszty produkcji: zoptymalizowany przepływ elementów zwiększa wydajność. Dzięki temu, przy takim samym nakładzie, poddamy kaszerowaniu więcej elementów.

Maszyny do heblowania
Produkcja kantówek okiennych: zautomatyzowana i w pełni elastyczna

Maszyna do heblowania MOULDTEQ M-300 po raz pierwszy w połączeniu z transporterem powrotnym elementów na tegorocznych targach LIGNA – komfortowa obsługa urządzania do produkcji okien.

Maszyna do heblowania wyposażona jest  w 6 wrzecion obróbczych. Wszystkie posiadają oddzielny napęd, dzięki czemu mogą być indywidualnie regulowane. Wrzeciona wyposażone są w system proLock umożliwiający szybką i prostą wymianę.

Po każdej obróbce transporter powrotny przejmuje obrobione elementy, układa na torze rolkowym i transportuje bezpośrednio do operatora. Jest to możliwe w przypadku elementów o długości do 2,70 m.

Jeszcze więcej korzyści: zoptymalizowany przepływ materiału, wydajniejsza produkcja, ergonomiczna obsługa.

Produkty cyfrowe
Aplikacje Surface: jeszcze wydajniejsza produkcja

Technologie przyszłości, cyfryzacja na wyciągnięcie ręki, automatyzacja procesów produkcji – to niektóre  zagadnienia, które poruszane są w przemyśle drzewnym. HOMAG wychodzi im na przeciw i nieprzerwalnie rozwija swoje produkty cyfrowe tak, aby w pełni zoptymalizować proces obróbki. Także w dziedzinie obróbki powierzchni HOMAG wspiera swoich klientów i partnerów, udostępnia  aplikacje i sprawia, że technologia przyszłości jest tuż na wyciągnięcie ręki.

intelliCoating, intelliLaminating, intelliMoulding i intelliSanding to wielofunkcyjne, bezpłatne aplikacje cyfrowe. Te przyjazne dla użytkownika narzędzia cyfrowe, w łatwy i prosty sposób wspierają operatora w jego codziennych czynnościach.

Źródło: Homag Polska