Cyfrowa przyszłość w produkcji i sprzedaży mebli jednostkowych oraz małoseryjnych – warsztaty stolarskie InfoTEC Workshop na targach DremaSilesia 2019

Podczas tegorocznych targów DremaSilesia 2019 w Sosnowcu ponownie odbywać się będą warsztaty stolarskie organizowane wspólnie przez firmę InfoTEC CNC oraz Grupę MTP. InfoTEC WORKSHOP 2019 odbędą się pod hasłem „Cyfrowa przyszłość w produkcji i sprzedaży mebli jednostkowych oraz małoseryjnych”.

W trakcie trwania wydarzenia omówione zostanie zagadnienie, jak kształtuje się przyszłość branży meblarskiej, a organizatorzy pokażą w praktyce, jak działa cyfrowa produkcja mebli skrzyniowych, która jest nieuniknionym elementem przyszłości. W trakcie Fabryki Mebli Na Żywo powered by InfoTEC Workshop uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z nowoczesnym procesem produkcji. Krok po kroku pokazane zostanie, jak wytwarzać meble małoseryjne oraz jednostkowe, aby zwiększyć zyski i oszczędzić cenny czas. Od projektu, przez kosztorys i produkcję, po gotowe meble. InfoTEC WORKSHOP to także doskonała okazja, aby znaleźć inspirację, otrzymać porady eksperckie czy zapoznać się bliżej z innowacyjnymi maszynami wykorzystywanymi do produkcji mebli.

Targi DremaSilesia to największe regionalne wydarzenie poświęcone tematyce obróbki drewna. Głównym założeniem jest kompleksowe zaprezentowanie rozwiązań technologicznych dla małych i średnich firm z branży drzewnej, leśnej i meblarskiej (od surowców, materiałów i komponentów do zaawansowanych technologicznie maszyn i urządzeń do produkcji mebli). Tematem wiodącym tegorocznej edycji jest NOWOCZESNA KUCHNIA (materiały, okucia, trendy oraz wykorzystanie innowacyjnych maszyn i oprogramowania w celu optymalizacji produkcji mebli kuchennych).

Na targach DremaSilesia w 2019 roku przez trzy dni ponownie zagoszczą warsztaty stolarskie dla profesjonalistów InfoTEC WORKSHOP, których myślą przewodnią w tym roku jest przyszłość branży meblarskiej w Polsce. W trakcie warsztatów szczegółowo pokazana zostanie cyfrowa produkcja oraz sprzedaż mebli, rozwiązania przyszłości, ale dostępne już dziś. Postęp cyfryzacji produkcji jest nieodzownym i nieuniknionym elementem rozwoju, zarówno wśród mniejszych stolarni, jaki i w średnich i dużych zakładach produkcyjnych. Elastyczność, szybkość oraz powtarzalność otrzymana wraz z wprowadzeniem cyfrowej produkcji i sprzedaży do własnej firmy pozwoli wzmocnić swoją pozycję w branży oraz zdecydowanie i skutecznie konkurować na rynku, a tym samym pozyskiwać klientów i zwiększać zyski.
W trakcie Fabryki Mebli na Żywo InfoTEC Workshop 2019 odbędą się:
• WARSZTATY STOLARSKIE DLA PROFESJONALISTÓW
• AUTOMATYZACJA PROCESÓW PRODUKCYJNYCH
• INNOWACYJNE MASZYNY CNC
• POKAZY STOLARSKIE
• NOWOŚCI INSPIRACJE
• PORADY EKSPERCKIE
Warsztaty odbędą się na terenie Expo Silesia w Sosnowcu we wszystkie dni trwania targów DremaSilesia:
– w piątek, 26.04.2019 – w godz. 14.00 – 17.00
– w sobotę, 27.04.2019 – w godz. 11.00 – 14.00
– w niedzielę, 28.04.2019 – w godz. 11.00 – 14.00

WSTĘP JEST BEZPŁATNY – po rejestracji na stronie internetowej www.dremasilesia.pl/rejestracja (wymagany bilet wstępu na targi DremaSilesia 2019).

W programie także:
• kuchnia pokazowa przygotowana przez Blum, InfoTEC CNC,  Kronospan, Lamello, Meble AD
• nowoczesny konfigurator mebli oraz inne pomysły na generowanie sprzedaży
• produkcja kuchni na żywo, od projektu, przez dokumentację, po produkcję i montaż
• szczegółowy pokaz innowacyjnego zakładu produkcyjnego
• praktyczne pokazy oraz porady
• duża dawka wiedzy i inspiracji

Kuchnia pokazowa oraz produkowana kuchnia na żywo oprócz funkcji inspiracyjnej mają także wymiar odpowiedzialności społecznej. Przeznaczenie obu kuchni jest z góry określone, a ich cel jest jasny – mają pomóc potrzebującym. Od początku całe przedsięwzięcie ukierunkowane jest na to, aby po targach kuchnie zostały zainstalowane w z góry określonych pomieszczeniach u wybranych osób i instytucji.
W realizację przedsięwzięcia zaangażowały się: Blum, Kronospan, Lamello, Meble AD.