Encon-Koester i robot mobilny MiR500 zwycięzcami konkursu Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu, Produkcji 2018

Encon-Koester, dystrybutor współpracujących robotów mobilnych Mobile Industrial Robots (MiR), otrzymał główną nagrodę w konkursie Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu, Produkcji 2018 za wprowadzenie na polski rynek robota MiR500. Wyniki konkursu ogłoszono podczas XVII edycji Gali Logistyki, Transportu i Produkcji 2018, która odbyła się w ubiegłym tygodniu w Warszawie.

„Serdecznie gratulujemy laureatowi – naszemu dystrybutorowi Encon-Koester za skuteczne przybliżanie technologii MiR polskim przedsiębiorstwom. Automatyzacja transportu wewnętrznego to dla firm szansa na zwiększenie elastyczności i efektywności produkcji, zredukowanie kosztów transportu oraz przesunięcie pracowników do bardziej wartościowych procesów. Bardzo cieszymy się z nagrody, która pokazuje, że MiR500 odpowiada na potrzeby nowoczesnej intralogistyki” – mówi Jesper Sonne Thimsen, dyrektor sprzedaży w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, Mobile Industrial Robots.

„Jesteśmy dumni z otrzymanego wyróżnienia. MiR500 otwiera nowe możliwości automatyzacji w magazynach i dużych zakładach produkcyjnych. Cieszymy się, że za pośrednictwem technologii Mobile Industrial Robots, możemy oferować klientom rozwiązanie, które efektywnie i bezpiecznie optymalizuje transport wewnętrzny” – mówi Robert Gałązka, dyrektor ds. rozwoju, Encon-Koester.

MiR500 automatyzuje transport palet i ładunków o masie do 500 kg. Automatycznie pobiera, przenosi i dostarcza palety, wykorzystując do tego specjalnie zaprojektowane podnośniki i ramy także od MiR. Podobnie jak pierwsze autonomiczne roboty mobilne (AMR) Mobile Industrial Robots, MiR100 i MiR200, MiR500 bezpiecznie nawiguje wokół ludzi i przeszkód, samodzielnie wybierając optymalną trasę do celu. Jest obsługiwany poprzez intuicyjny interfejs dostępny na smartfonie, tablecie lub komputerze – jego programowanie nie wymaga specjalistycznego doświadczenia.

Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu, Produkcji 2018 to konkurs, którego głównym celem jest wyłanianie najlepszych, wyróżniających się produktów i usług, które wspierają pracę działów logistycznych (sprzęt, urządzenia, technologia, IT, środki transportu, usługi dla sektora TSL). Zgłoszone projekty ocenia Kapituła złożona ze specjalistów logistyki – przedstawicieli świata nauki i niezależnych ekspertów. Głównymi kryteriami konkursu są: technologiczna ocena innowacji, ocena korzyści dla klientów oraz rynkowa ocena stopnia innowacyjności. Organizatorem konkursu jest Wydawnictwo Eurologistics.

 

O Mobile Industrial Robots 

Mobile Industrial Robots (MiR) rozwija i wprowadza na rynek najbardziej zaawansowaną linię współpracujących i bezpiecznych autonomicznych robotów mobilnych (AMR), które szybko, łatwo i efektywnie kosztowo zarządzają wewnętrzną logistyką, dając pracownikom swobodę podejmowania bardziej wartościowych działań. Innowacyjne roboty MiR zainstalowały już setki średnich i dużych międzynarodowych producentów, w tym kilka szpitali i domów opieki na całym świecie. Firma szybko utworzyła globalną sieć dystrybucji w ponad 40 krajach, z oddziałami regionalnymi w Nowym Jorku, San Diego, Singapurze, Frankfurcie, Barcelonie i Szanghaju. Rozwój utworzonego w 2013 roku przedsiębiorstwa postępował w szybkim tempie. W latach 2015–2016 wzrost sprzedaży wyniósł 500 procent, a w latach 2016–2017 300 procent. Założona i prowadzona przez doświadczonych duńskich specjalistów w dziedzinie robotyki firma MiR ma swoją siedzibę w Odense w Danii. W kwietniu 2018 firma MiR została wykupiona przez amerykańskie przedsiębiorstwo Teradyne, wiodącego dostawcę zautomatyzowanego wyposażenia testowego. Trzy lata temu Teradyne kupiło także duńską firmę Universal Robots. Z uwagi na imponujący rozwój i innowacyjną technologię Mobile Industrial Robots otrzymał tytuł EY Przedsiębiorcy Roku w Danii w 2018. Więcej informacji na stronie www.mobile-industrial-robots.com