Nowość: Odkurzacze kompaktowe CT MINI i CT MIDI od Festool

Specjalnie z myślą o mobilnych zastosowaniach, Festool wprowadza nowe odkurzacze kompaktowe CT MINI oraz CT MIDI, uzupełniając tym samym swój szeroki asortyment odkurzaczy mobilnych o trzy wyjątkowo poręczne i sprytne urządzenia, które ułatwiają utrzymanie porządku na placu budowy.

 

Festool-CT-Mini-CT-MIDI

Nowe odkurzacze kompaktowe CT MINI i CT MIDI to idealni towarzysze podczas prac montażowych, renowacyjnych oraz przy wykonywaniu zabudowy.

 

„Odsysanie pyłów podczas pracy to kwestia bardzo istotna. Nie chodzi tylko o ochronę zdrowia, ale również o to, aby zrobić dobre wrażenie na klientach. Poza tym precyzyjne rezultaty można osiągnąć wyłącznie wtedy, gdy dobrze obrabiana powierzchnia jest dobrze widoczna. Ponadto na nowoczesnych placach budowy coraz większą rolę odgrywa również mobilność i elastyczność. Zaprojektowaliśmy nasze nowe odkurzacze kompaktowe CT MINI i CT MIDI właśnie z myślą o mobilnych zastosowaniach. Dzięki swoim kompaktowym rozmiarom oraz niewielkiej wadze są one idealnymi towarzyszami podczas wszelkich prac montażowych, renowacyjnych czy też przy wykonywaniu zabudowy”, mówi Andreas Buck, menadżer produktu odpowiedzialny za odkurzacze mobilne w Festool. Ważne fakty o tych dwóch wszechstronnych modelach:

  • zmieszczą się do każdego pojazdu, a dzięki kompaktowej konstrukcji i niewielkiemu ciężarowi ich transport jest wyjątkowo łatwy
  • oferują wiele przemyślanych innowacji, dzięki którym bezpyłowa praca będzie jeszcze łatwiejsza i wygodniejsza

Rozwiązania jakich jeszcze nie było

Nowe odkurzacze kompaktowe CT MINI i MIDI przekonują do siebie licznymi praktycznymi rozwiązaniami i funkcjonalnością. Nowy CT MIDI do pyłów klasy L i M, wyposażony w zbiornik o objętości 15 litrów to najbardziej kompaktowy odkurzacz, pozwalający na odsysanie szkodliwych dla zdrowia pyłów klasy M. Jeszcze bardziej kompaktowa wersja CT MINI posiada zbiornik o objętości 10 litrów i została zaprojektowana do usuwania pyłów klasy L. W pracy codziennej wszystkie modele zachwycają intuicyjną obsługą dotykową, gładkim wężem ssącym, a także płaską powierzchnią do odkładania narzędzi i materiałów roboczych:

  • panel dotykowy umożliwia łatwą obsługę – również w rękawiczkach lub w przypadku zabrudzeń.
  • gładki wąż ssący zapewnia nie tylko sprawną pracę bez zahaczania, ale i łatwo go zwinąć i umieścić w praktycznym schowku.
  • tak jak do tej pory, nowe odkurzacze mobilne współpracują z systemem SYSTAINER T-LOC, dzięki czemu można je łatwo łączyć z Systainerami i transportować w bezpieczny sposób.
  • równie praktyczny jest nowy mechanizm nawijania przewodu. Wystarczy zaledwie kilka ruchów, aby zwinąć przewód i wygodnie go przechowywać.
  • do tego dochodzą jeszcze inne funkcje, takie jak ręczne czyszczenie i łatwa wymiana filtra z zewnątrz, co pozwala na nieprzerwaną i przyjazną dla zdrowia pracę.
  • dzięki zintegrowanej technologii Bluetooth ® odkurzacz uruchamiany jest automatycznie za pomocą pilota albo akumulatora Bluetooth®.

Nie ma konieczności podchodzenia do  odkurzacza. Ręczne czyszczenie filtra głównego i worka filtrującego umożliwia przywrócenie mocy ssania po zanieczyszczeniu filtra lub worka, co zapewnia stałą, wysoką siłę ssania i sprawia, że możliwe jest większe napełnienie worka. Praktyczny szczegół: odkurzacz CTM MIDI automatycznie dostosowuje się do odpowiedniej średnicy węża dzięki funkcji automatycznego rozpoznawania węża ssącego Oprócz tego filtr główny można wymieniać z zewnątrz. Wystarczy jeden ruch ręki. Duże kółka ze stalową osią zapewniają maksymalną swobodę ruchów podczas codziennej pracy. Nowe kompaktowe odkurzacze będą dostępne w sprzedaży od stycznia 2019 r. Więcej informacji pod adresem: www.festool.pl/zdrowie

:Festool-CT-Mini-CT-MIDI

Oba modele zachwycają intuicyjną obsługą dotykową, gładkim wężem ssącym i płaską powierzchnią do odkładania narzędzi i materiałów roboczych.

Filtr główny można wymieniać z zewnątrz. Wystarczy jeden ruch ręki.

Festool-CT-Mini-CT-MIDI

Od pyłów klasy L do H: Mobilne odkurzacze do każdego zastosowania

Sprawdzą się zarówno na placu budowy, jak i w warsztacie, niezależnie od rodzaju i ilości pyłu – Festool oferuje odpowiednie odkurzacze dla pyłów klasy L, M i H. Nowe odkurzacze CT MINI i MIDI idealnie nadają się do pracy poza warsztatem, a odkurzacze CT 26/36/48 to wszechstronne urządzenia do każdego zastosowania. W przypadku szczególnie dużych ilości pyłu proponujemy uniwersalne odkurzacze z funkcją automatycznego czyszczenia filtra głównego AUTOCLEAN, zapewniającą stałą, wysoką siłę ssania. Wszystkie mają jedną wspólną cechę: nowe, przydatne funkcje i elementy, takie jak gładki wąż ssący, T-LOC do łatwego i bezpiecznego łączenia z Systainerem, inteligentny mechanizm nawijania przewodu i Bluetooth®.

www.festool.pl

___________________________________

 

Dane techniczne  CTL MINI I   CTL MIDI I/ CTM MIDI I 
Pobór mocy (W) 350–1200 350-1200
Maks. wielkość przepływu (l/min) 3700 3700
Podciśnienie maks. (Pa) 24000 24000
Powierzchnia filtra (cm²) 3369 3369
Przewód zasilania sieciowego,gumowa izolacja (m)

 

7,5 7,5
Maks. objętość zbiornika /worka filtrującego (l) 10/7,5 15/12,5
Wymiary (dł. x szer. x wys.) (mm) 470 x 320 x 455 470 x 320 x 495
Maks. pobór mocyWtyczka urządzenia (W) 2200 2200
Ciężar 11 11,3