Oklejanie formatek krzywoliniowych i krótkich serii

Z pomocą Virutex PEB250 małe i średnie firmy mogą oklejać nawet bardzo krótkie serie produkcyjne lub wykorzystywać ręczną okleiniarkę przy produkcji na wymiar

Ręczna okleiniarka Virutex PEB250 pozwala na uzyskanie jakości porównywalnej z dużymi maszynami przemysłowymi a jest przy tym prosta w obsłudze. Szybkość dostosowywania do nowych operacji oklejania to duży atut tego niewielkiego urządzenia.

PEB250 sprawdza się idealnie do oklejania formatek krzywoliniowych, które wymagają specjalistycznego sprzętu, takiego jak CNC, a na które mogą sobie pozwolić tylko więksi producenci i hurtownie płyt mające w swojej ofercie usługowy rozkrój i okleinowanie.

Oklejnaie formatek krzywoliniowych nie wymaga dużych umiejętności

Jest to urządzenie wyposażone w topielnik kleju o regulacji temperatury w zakresie 120-200° co pozwala na pracę z każdym rodzajem obrzeża meblowego o grubości od 0,4 do 3 mm. Regulowana prędkość wałka podającego obrzeże w zakresie od 2 do 6 m/min umożliwia sprawne klejenie nawet długich elementów o różnych promieniach. Bardzo krótki czas nagrzewania 5-10 min pozwala efektywnie wykorzystywać okleiniarkę nawet do jednostkowych prac.

Minimalny promień jaki możemy okleić za pomocą PEB250 z wałkiem pomocniczym to 15 mm. Dzięki temu PEB250 poradzi sobie z nawet najtrudniejszym kształtem formatki do oklejenia. Wałek pomocniczy ułatwia również pracę w miejscach trudno dostępnych jak np. kąt prosty.

ręczna okleiniarka ze stolikiem
Stolik MEB100 ułatwia pracę stacjonarną

Główne przeznaczenie PEB250 to klejenie krzywoliniowe, są jednak sytuacje, kiedy okleiniarka z powodzeniem zastąpi dużą maszynę stacjonarną. Brak konieczności przezbrajania maszyny stacjonarnej do wykonania krótkich serii czy pojedynczych elementów o różnej grubości to niewątpliwy atut PEB250. Zawłaszcza że zakres grubości płyty jaką okleimy za jej pomocą to od 10 do 62 mm! Oklejanie formatek prostych ułatwia opcjonalny stolik do pracy stacjonarnej MEB100.

Możliwości rozbudowywania

PEB250 może być rozbudowywana o inne funkcjonalne wyposażenie takie jak stolik do oklejania formatek zaciętych pod kątem, automatyczną gilotynę obrzeża a nawet grupę frezująca nadmiar okleiny do grubości 1 mm. Virutex dostarcza klientom kompletny system, który mogą konfigurować zgodnie z wymaganiami i przeznaczeniem.

Źródło: ITA Tools